NUTRILITE DoubleX Multivitamínový a multiminerálny výživový doplnok s obsahom fytonutrientov

NUTRILITE™ DOUBLE X™ a

NUTRILITE Daily

NUTRILITE DOUBLE X a NUTRILITE Daily sú uznávanými zdrojmi dôležitých vitamínov a minerálov a podporujú získanie vyvážených živín. Cieľom výrobkov NUTRILITE je podporiť a posilniť prirodzenú silu.

image/png;;;Good nutrition makes the difference.png

Dobrá výživa má svoj vplyv

Všetky životné funkcie vášho tela závisia od prítomnosti vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú pri zdravom a aktívnom životnom štýle. Tieto dôležité živiny sa nachádzajú v rôznych druhoch ovocia a zeleniny, preto je pestrá strava najlepším spôsobom, ako svojmu telu zabezpečiť všetky dennodenne potrebné vitamíny a minerály.

Pri dnešnom životnom štýle často nemáme dosť času na skutočne výživnú stravu alebo sa kvôli nedostatku času stravujeme nepravidelne. Čerstvá potrava je často nahrádzaná pohodlnými hotovými jedlami a nedostatok času vedie k jedeniu jedál s nízkou výživnou hodnotou. Výživové doplnky sú dobrým zdrojom chýbajúcich živín, ktoré môžu pomôcť k vyváženosti prijímanej potravy, k dobrému zdraviu a správnej životospráve.

image/png;;;Which nutrients are important.png

Ktoré živiny sú dôležité?

Čistý život: vitamíny

Vitamíny sú nevyhnutne dôležité pre všetky základné metabolické funkcie, akými sú spracovanie ostatných živín, tvorba krvných buniek, hormónov, genetického materiálu a chemikálií v nervovom systéme. Vitamíny sa podľa svojich chemických vlastností delia na rozpustné vo vode a rozpustné v tukoch. Medzi vitamíny rozpustné vo vode patria: vitamín C a vitamíny skupiny B. Vitamíny A, D, E a K sú rozpustné v tukoch.

Silní odborníci: minerály

Minerály spúšťajú funkcie rastu a opravy všetkých telových buniek, a zároveň hrajú dôležitú úlohu v ďalších komplexnejších chemických systémoch, hlavne v nervovom systéme. Minerály, ako je napríklad vápnik zohrávajú kľúčovú úlohu pri regenerácii kostí a zubov. Železo je nevyhnutne potrebné na správen fungovanie hemoglobínu (proteínu v červených krvinkách) a horčík má v tele viac ako 300 biochemických funkcií!

Prirodzená obrana: antioxidanty

Voľné radikály môžu oxidačne poškodiť DNA telových buniek, čo môže v konečnom dôsledku viesť k ochoreniam a zrýchleniu procesu starnutia. Antioxidanty pomáhajú chrániť telové bunky tak, že bojujú s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky. Bežnými antioxidantmi sú vitamíny C a E, ako aj ďalšie vitamínom príbuzné zlúčeniny, akými sú karotenoidy (alfa- a beta-karotén), lykopén a luteín, ale aj stopové prvky, ako napríklad selén.

Zázraky prírody: fytonutrienty

Živiny, nachádzajúce sa v rastlinách, sú odjakživa akousi chemickom skladbou ovocia a zeleniny. Špecifické fytonutrienty boli izolované, identifikované a ich vlastnosti boli podrobnejšie skúmané iba v poslednom období niekoľkých rokov. Celosvetový výskum v súčasnosti uznáva, že strava bohatá na fytonutrienty prispieva k optimálnemu zdraviu.

Fytonutrienty sú chemické látky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách. Tieto účinné zlúčeniny prirodzeným spôsobom chránia organizmus a optimalizujú účinnosť kľúčových vitamínov.

Multivitamíny podľa potreby - počas celého roka

Päť porcií ovocia a zeleniny denne. Také je pravidlo. Adekvátny príjem vitamínov a minerálov je nesmierne dôležitý na podporu imunitného systému, prispieva k rovnomernému rastu a vývoju a pomáha pri normálnom fungovaní telesných buniek a orgánov. Získať ich potrebné dávky je pomerne zložité, keďže vyváženú čerstvú stravu často nahrádzajú vysokospracované potraviny. Alkohol, kofeín a nikotín majú tiež sovje negatívne dopady, pretože oberajú telo o dôležité vitamíny a minerály.

Aj keď výživové doplnky nenahrádzajú zdravú a pestrú stravu, multivitamíny sú vytvorené tak, aby poskytli dodatočný zdroj týchto vitamínov a minerálov, ktorý pokryje ich dennú potrebu v prípade, že sa nenachádzajú vo vami konzumovanje každodennej strave. Sú to dôveryhodné a overené zdroje dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré prinášajú posun správnym smerom, k vyváženej potrave.

Objavte svoje optimálne ja!

NUTRILITE ponúka dva multivitamínové/multiminerálne výživové doplnky, ktoré pokrývajú rôzne medzery v oblasti výživy a pomôžu vám vylepšiť si stravu po celý rok:

  • NUTRILITE Daily ponúka základnú úroveň živín, aby ste mali istotu, že sa o seba dobre staráte.
  • NUTRILITE DOUBLE X Multivitamínový a multiminerálny výživový doplnok s obsahom fytonutrientov má posilnené zloženie, aby prinášal zdokonalenú pomoc v situáciách, keď to váš organizmus potrebuje.